بهترین بازی های مخصوص تبلت برای فرزندان و بزرگسالان

آموزش / تکنولوژی / بازی

بازی کردن همیشه مختص کودکان نیست. بسیاری از بازی‌ها برای بزرگسالان نیز می‌تواند جذاب و سرگرم کننده باشد. در دنیای دیجیتال نیز به همین صورت است. بازی های مخصوص تبلت در موضوعات و تم‌های مختلف برای رده‌های سنی مختلف ساخته شده‌اند که نه تنها مناسب کودکان بوده بلکه برای بزرگسالان نیز جذاب هستند. صنعت بازی‌های ویدیویی در طول سال‌ها به طور چشمگیری افزایش یافته است تا محبوب‌ترین رسانه سرگرمی در جهان باشد. بازی‌ها باعث افزایش فعالیت‌های ذهن می‌شوند. نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان نیز می‌توانند از فواید بازی‌ها استفاده کنند. بسیاری بازی‌ها به نحوی طراحی شده‌‍اند که می‌توان آن‌ها را به صورت گروهی و با همراهی خانواده نیز بازی کرد.

صنعت بازی‌های ویدیویی تنها به بازی‌های کامپوتری اکتفا نکرده است. شرکت‌های سازنده، بازی‌هایی مخصوص تبلت و یا گوشی‌های هوشمند طراحی و به بازار عرضه کرده‌اند. در این میان، بازی ‌های مخصوص تبلت ، با استقبال بسیاری از سوی کاربران روبرو شده‌اند. بازی های مخصوص تبلت به لحاظ ساختار فیزیکی و قابلیت حمل آسان و سبکتر بودن تبلت نسبت به لپ تاپ و کامپیوتر، مورد توجه بسیاری از کاربران در رده‌های سنی مختلف قرار گرفته‌اند.

در اینجا یک لیست از بازی‌های جذاب معرفی شده است. اگرچه این لیست بازی‌ های مخصوص تبلت ، به تفکیک سن هستند و برای سنین خاصی ساخته شده‌اند ولی شما توانایی‌ها و استعدادهای فرزند خود را بیش از هر فرد دیگری می‌شناسید. ممکن است فرزند شما نسبت به سنش باهوش‌تر و یا کندتر باشد.

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey یکی از بهترین پلتفرم‌های سه بعدی است که تا به حال ساخته شده است. این بازی دارای یک ویژگی خاص برای کودکان است: “حالت کمک یا جان بی‌نهایت”. با فعال شدن این حالت، سلامت ماریو دو برابر می‌شود و هر اتفاقی منجر به مرگ او نمی‌شود. همچنین نشانگری در این بازی وجود دارد که شما را به سمت هدف هدایت می‌کند. از آنجایی که سیارات اودیسه در این بازی نسبتا وسیع و پرجمعیت به نظر می‌رسند، “حالت کمک” یک سری چالش‌ها را برای شما حذف می‌کند. این بازی از آن دست بازیی های مخصوص تبلت است که به نحوی طراحی شده است که همزمان دو بازیکن میتواند داشته باشد. جوان یا پیر فرقی نمی‌کند. این بازی بسیار سرگرم کننده بوده و باعث افزایش عملکرد و قدرت تصمیم‌گیری و نشان دادن واکنش سریع در بازیکنان می‌شود.

Mario Kart 8 Deluxe

تا زمانی که بازی‌ های مخصوص تبلت آن هم از نوع مسابقه‌ای ساخته می‌شوند، Mario Kart 8 Deluxe یکی از برترین‌ بازی‌های ساده و سرگرم کننده است. رنگارنگ بودن، تصاویر پر جنب و جوش، طرح کنترل ساده، تمامی شخصیت‌های Nintendo که شما در یک بازی انتظار دارید و قابلیت چند نفره بازی کردن، از ویژگی‌های خوب این بازی هستند. انتخاب موسیقی‌های جذاب برای این بازی در صحنه‌های مختلف بر جذابیت این بازی افزوده است.  Mario Kart 8 Deluxe از آن دسته بازی های مخصوص تبلت است که شما و خانواده سال‌ها از آن لذت خواهید برد.

LEGO games

از سال ۲۰۰۵ بازی‌های LEGO به والدین و فرزندان راه‌هایی برای تجربه بازی‌های ذهنی بسیار مشهوری نظیر جنگ ستارگان، ارباب حلقه‌ها، هری پاتر، ژوراسیک پارک و دیگر بازی‌ها را ارائه داد. تقریبا تمامی بازی‌هایی که نام برده شد ارزش آن را دارند که والدین در کنار فرزندان خود آن‌ها را تجربه کنند و ساعات خوبی را در کنار هم با استفاده از ابزارهای دیجیتالی سپری کنند.

Rayman Legends

افسانه‌های ریمان چند سری از بازی های مخصوص تبلت هستند که در مورد شخصیتی به نام ریمان است که به دو صورت دو بعدی و سه بعدی عرضه شده‌اند. از ویژگی‌های آن می‌توان به رنگی بودن، نوآورانه بودن، طراحی تخصصی و مملو بودن از محتوای عالی اشاره کرد. افسانه‌های ریمان یکی از بازی های مخصوص تبلت است که برای جمع شدن خانواده به دور هم در شب بسیار مناسب است. زیرا که این بازی قابلیت تعویض چهار بازیکن را دارد. این نوع بازی یک تجربه چند نفره است که همزمان می‌تواند توسط کودک، نوجوان و والدین آن‌ها انجام شود و همگی لذت ببرند.

LittleBigPlanet 3

برای طرفداران پلتفرم‌ها با ذهن خلاق LittleBigPlanet 3 بازی‌ای است که مطلقا نمی‌توان از دست داد. این یک بازی ماجراجویانه است که ستاره‌ آن Sackboy بوده و معماهای جذاب و سرگرم کننده در سطح بچه‌های کوچک در این بازی قرار داده شده‌اند. طراحی بازی به گونه‌ایست که حتی بزرگسالان نیز از حل کردن این معماها لذت می‌برند. این بازی به نحوی طراحی شده است که خودتان قادرید تا سطوحی از بازی را طراحی کنید. این دست بازی های مخصوص تبلت ، کودکان و نوجوانان را به طراحی علاقه‌مند می‌کند و موجب افزایش خلاقیت آن‌ها می‌شود. بنابراین به نظر می‌رسد یک انتخاب عالی برای والدینی است که فرزندشان به بازی علاقه‌ بسیار دارد.

Peggle 2

یکی از ساده‌ترین و رضایت بخش‌ترین بازی‌های مخصوص تبلت که تا کنون ساخته شده است،Peggle 2 است. شما به سادگی هدف گیری کرده و با فشار دادن یک دکمه توپ‌های فلزی رنگارنگ سبز و زرد و آبی شلیک کنید و به هدف بزنید. تصاویر واضح و شفاف، رنگارنگ بودن محیط بازی، صوت فوق العاده، همه از ویژگی‌های این بازی هستند. اگرچه این بازی برای کودکان طراحی شده است ولی جذابیت آن به حدی است که برای بزرگسالان نیز ممکن است اعتیاد آور باشد. افزایش سرعت عمل کودکان، از اهداف اصلی این بازی می‌باشد.

Yooka-Laylee

این بازی به پلتفرم‌های اواخر دهه‌ ۹۰ بازمی‌گردد. یک ماجراجویی رنگارنگ که با بازی یک سوسمار و یک خفاش دوست داشتنی اتفاق می‌افتد. این دو شخصیت در این بازی نوستالژی قدیمی هستند که با فرزندان شما بازی می‌کنند. یک ویژگی خوب این برنامه تعداد بازیکن‌هاست که بیش از یک بازیکن می‌توانند بازی کنند. یکی کنترل Yooka را به عهده می‌گیرد و بازیکن دیگر کنترل Laylee را به دست می‌گیرد. این بازی هیجان انگیز را می‌توانید به صورت خانوادگی دنبال کنید. پس از پایان ماجرا شما می‌توانید مجموعه‌ای از مینی بازی‌های رقابتی با حداکثر ۴ بازیکن را در این مجموعه بازی کنید. این بازی ماجراجویانه موجب افزایش خلاقیت، حس ماجراجویی و کنجکاوی می‌شود. همچنین در یک فضای دوست داشتنی و ناخودآگاه، تمرکز و عکس‎العمل آن‌ها افزایش می‎یابد

A Hat in Time

A Hat in Time یک پلتفرم سه بعدی شاد است که یک دختر بیگانه با نام Hat Kit را دنبال می‌کند که به دنبال یافتن راه برگشت به خانه‌اش است. این پلتفرم بسیار شبیه پلتفرم‌های سه بعدی اولیه اسپایرو و ماریو ۶۴ است. مانند تمامی بازی‌های ماجراجویانه‌ دیگر، حل پازل، شکست دادن دشمنان و جمع آوری اقلام از کارهای اصلی این بازی است. A Hat in Time یک تجربه‌ تک نفره است ولی در به روز رسانی رایگان آن می‌توان ۲ بازیکن برای آن تعریف کرد. این بازی با حل پازل به رشد و تقویت ذهنی کودکان کمک می‌کند. این بازی از بازی های مخصوص تبلت بوده که بخاطر طراحی جذاب آن، بزرگسالان نیز به آن جذب می‌شوند.

Sonic Mania Plus

Sonic Mania Plus ورژن جدیدی از همان بازی سونیک قدیمی است که با جلوه‌های جدید و کیفیتی بالا ارائه شده است. این بازی به والدین این فرصت را می‌دهد تا به دوران کودکی خود بازگردند. از این رو برای آنان نیز جذاب است. این بازی نسخه‌ای ترکیبی از تمامی مراحل سونیک قدیمی است و از این رو بسیار پر طرفدار است. این بازی سرعت عمل بالا را به کودکان و نوجوانان می‌آموزد.

Minecraft

می‌توان گفت که همه نام بازی Minecraft را شنیده‌اند.  این بازی طی دهه‌ گذشته تبدیل به یک پدیده‌ جهانی شده است. نکته‌ جالب توجه در مورد این بازی این است که با شما تکامل می‌یابد. کودکان ممکن است در ابتدا قادر به ساخت دنیای مستحکم نباشند ولی همانطور که بزرگتر می‌شوند، بیشتر یاد می‌گیرند و نتیجه‌ بهتری خواهند گرفت. به طور کلی، Minecraft یک تجربه سرگرم کننده برای کودکان و والدین آن‌ها است.

Rare Replay

Rare Replay مجموعه‌ای از ۳۰ بازی نادر حاصل از ۳۰ سال تجربه‌ کسب و کار در این زمینه است. Rare Replay نگاهی متفاوت به تاریخ بازی‌های ویدیویی ارائه می‌دهد. در نصب بازی‌های این مجموعه دقت بیشتری به خرج دهید چرا که آن‌ها برای هر رده‌ سنی مناسب نیستند.

محتوای مناسب، هر چه که باشد، می‌تواند به رشد ذهنی و افزایش خلاقیت فرزند شما کمک کند. بازی‌ها می‌توانند منبع محتوایی بسیار خوبی برای فرزندان شما باشند. در نارکت شما می‌توانید بازی های مخصوص تبلت را که متناسب با سن فرزند شما هستند، انتخاب و در اختیار فرزند خود قرار دهید.