تبلت مخصوص کودکان بخریم زیرا …

آموزش / سواد رسانه‌ای / خانواده خوب دیجیتالی

از آنجا که در دنیای امروز با پیشرفت سریع تکنولوژی و دیجیتال روبرو هستیم و همه چیز به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، بنابراین باید کودکان را از دوران کودکی با این تکنولوژی ‌ها آشنا کرده و نحوه‌ صحیح استفاده را به آن‌ها آموزش داد. به طور کلی تکنولوژی مانند یک شمشیر دو لبه است که می‌تواند کودک را به نابودی بکشاند و یا در رشد ذهنی و توسعه‌ عملکرد کودک تاثیرات مثبت بسیار زیادی بگذارد. خرید تبلت مخصوص کودک ، تصمیمی است که والدین باید آگاهانه اتخاذ کنند. در ادامه چند دلیل برای خرید تبلت مخصوص کودک ارائه می‌شود که والدین را در خرید تبلت راهنمایی می‌کنند.

  • تبلت مخصوص به کودک ابزاری برای پیشبرد رشد ذهنی و توسعه فرزندانتان است

آیا تبلت برای کودکان وسیله‌ای است تا در میان محتواها کاوش کنند، تصورات خود را پرورش دهند و خلاقیت به دست آورند؟ آیا قرار است کودکان این تجربیات را به تنهایی به دست آورند یا بر روی کمک والدینشان نیز حساب می‌کنند؟ به عنوان والد شما موظفید تا از خود بپرسید، خرید تبلت چقدر می‌تواند برای کودک شما مفید باشد.

  • تبلت از یادگیری کودکان پشتیبانی می‌کند و آن را گسترش می‌دهد

اگر تبلت به درستی استفاده شود، یافتن سرویس‌ها و خدماتی مخصوص کودکان باعث افزایش و توسعه‌ یادگیری در آن‌ها می‌شود. امروزه بسیاری از موسسات آموزشی و مدارس، تبلت را وسیله‌ای بسیار مناسب با اهداف آموزشی‌شان می‌دانند و آن را به دانش آموزان خود پیشنهاد می‌دهند. آن‌ها با استفاده از تبلت کودکان و دانش‌آموزان را تشویق به همکاری با یکدیگر کرده و موجب افزایش تعاملات آن‌ها در میان هم سن و سالانشان می‌شوند.

  • کیفیت مناسب برنامه‌ها و نرم افزارها به یادگیری کمک خواهد کرد

اگر والدین و مربیان درک درستی از قوانین نرم افزارها و بازی‌های خوب داشته باشند، می‌توانند به یادگیری کودکان کمک کرده و از گسترش و یادگیری آن‌ها به خوبی حمایت کنند. والدین یا مربیان باید نرم‌افزارهای مناسب را شناسایی و آن‌ها را به کار ببرند.

  • تبلت مخصوص کودکان، مشکلات یادگیری کودکان را کاهش می‌دهد

برای مثال، برخی تحقیقات نشان داده‌اند که کودکان مبتلا به اوتیسم با استفاده از تبلت توانسته‌اند در ارتباط با تعامل با دیگران، به موفقیت‌هایی دست یابند. فقط باید در نظر داشت که تبلت می‌تواند برای چنین کودکانی یک اهرم کمکی باشد و نه یک معجزه. در مورد اینگونه کودکان باید نهایت دقت را به خرج داد زیرا که استفاده‌ کنترل نشده و زیاد از حد، می‎‌تواند مشکل آن‌ها را چند برابر کند.

  • تبلت احساس تعلق را در کودکان افزایش می‌دهد

همانطور که کودکان دوست دارند به هنگام شست و شو دادنشان به شما کمک کنند و یا به هنگام لباس عوض کردنشان، خودشان نیز دخالت می‌کنند، و یا به هنگام درست کردن غذایشان، می‌خواهند به شما کمک کنند، به طور طبیعی و ذاتی دوست دارند که قسمتی از دنیای تکنولوژی‌ای باشند که شما استفاده می‌کنید. کودکان به والدین خود نگاه می‌کنند، از آنها یاد می‌گیرند و مانند والدین خود هر کاری را انجام می‌دهند.

حتی با دیدن دیگر کودکان در حال استفاده از تبلت، کودک شما می‌خواهد که به دنیای دیگر کودکان وارد شده و مانند آن‌ها رفتار کند و این یک واکنش طبیعی است. شما نمی‌توانید جلوی این واکنش را به عنوان والد بگیرید. بلکه بهتر این است که کودک را به صورت کنترل شده و برنامه‌ریزی شده در چنین شرایطی قرار دهید. برای او تبلت مخصوص کودک تهیه کنید و او را با احتیاط وارد دنیای تکنولوژی کنید.

  • تبلت نسبت به تلویزیون مضرات کمتری برای کودکان دارد

ذهن کودک زمانی که در حال بازی کردن است نسبت به زمانی که در حال دیدن یک انیمیشن از تلویزیون است، بسیار فعال‌تر خواهد بود. یادگیری زمانی کامل می‌شود که از داده‌های درونی برای انجام کاری استفاده کنند. با دیدن برنامه‌های تلویزیونی، کودکان فقط در حال جمع‌آوری اطلاعات یا به اصطلاح داده‌های درونی هستند. ولی هنگامی که در حال بازی با تبلت مخصوص کودک هستند، باید از داده‌های قبلی خود برای درست انجام دادن بازی استفاده کنند.

در بازی‌ها ذهن کودکان درگیر می‌شود تا بتوانند راهکارهای مناسبی برای آن بازی پیدا کنند یا دستورالعمل را به درستی پیش ببرند تا بازی با موفقیت به انجام برسد.
  • والدین می‌توانند برای استفاده‌ از تبلت برای کودک خود به صورت عاقلانه پایه و اساس تنظیم کنند

والدین می‌توانند با استفاده از تبلت مخصوص کودک، عادت‌های خوب و خلاقانه در فرزندان خود ایجاد کنند. برای مثال، کودکان را عادت بدهند که هر روز کتاب بخوانند و یا با استفاده از نرم افزارهای جذاب نقاشی، مهارت‌های نقاشی‌شان را افزایش دهند. این مسئله در مورد نوجوانان نیز صادق است. نرم افزارهایی طراحی شده است که نوجوانان می‌توانند مهارت‌های درسی از جمله ریاضی، زیست شناسی، فیزیک و دیگر زمینه‌ها را تقویت کنند.

نرم‌افزارهای ساخت موسیقی و دیگر نرم افزارهای هنری برای افزایش هوش هنری و علاقه‌ کودکان و نوجوانان بسیار مناسب هستند. نرم‌افزارها و برنامه‌های بی‌شماری برای انواع تبلت مخصوص کودکان و نوجوانان طراحی و ارائه شده‌اند. فرزند خود را عادت دهید تا همیشه از بهترین نرم‌افزارها، بهترین استفاده‌ها را ببرد.

  • تبلت مخصوص کودک ، خطرها را به حداقل می‌رساند

پیش از هر چیزی والدین باید سطح دانش خود را از تبلت و دنیای تبلت ارتقا دهند. فقط در این صورت است که می‌توانند نحوه‌ صحیح استفاده از تبلت را به فرزند خود آموزش دهند و او را کنترل کنند. با تعیین قوانینی نظیر زمان استفاده از تبلت در روز، مکان استفاده از تبلت، استفاده از نرم افزارهای مناسب و غیره، والدین می‌توانند فرزند خود را در مقابل خطر اعتیاد به تبلت، بی‌ارادگی و افسردگی حمایت کنند.

تبلت مخصوص به کودک خود می‌خواهید؟

با مراجعه به دیجی کالا و دیگر درگاه‌های فروش نارتب، تبلت مناسب برای فرزند خود را تهیه کنید.