تولیدکننده محتوا

کودکانمان را تولید کننده محتوا کنیم؛ نه مصرف‌کننده آن

آموزش / تولید محتوا

در طول روز، کودکان و نوجوانان در پیام‌رسان‌ها چت می‌کنند، تلویزیون تماشا می‌کنند، به بازی ویدئویی می‌پردازند، در شبکه‌های اجتماعی گردش می‌کنند و موسیقی گوش می‌دهند. آن‌ها به طور کلی مصرف‌کنندگان محتوا هستند. این چیز بدی نیست اما آنان می‌توانند با استفاده کردن از آن زمان برای اشتراک گذاری داستان‌ها، نظرات و ایده‌های خود نیز استفاده کنند.کودکان واقعاً دوست دارند راهی برای بیان خود پیدا کنند اما گاهی حس می‌کنند که استعداد این کار را ندارند. از تکنولوژی استفاده کنید تا قوه ابتکار آنان را زنده نگه دارید. مهم نیست که فرزند شما چه سن یا علاقه‌ای داشته باشد، روش‌ها و رسانه‌هایی وجود دارد که به وسیله آن فرزندانتان را به بروز خلاقیت ترغیب و آنان را تبدیل به تولید کننده محتوا کنید.

وقتی که داستانی برای به اشتراک گذاشتن دارند

از زمانی که بچه‌ها شروع به حرف زدن می‌کنند می‌توانند تولید کننده محتوا باشند.

تولید کننده محتوا بودن، برای بچه‌های کوچکتر: با پرسش کردن، آن‌ها را تشویق کنید تا تا فعالیت‌های خود مثل ساختن، بالا رفتن و بازی کردن را برای شما تعریف کنند. سوالاتی مثل «چی ساختی؟ در مورد ماجراجویی‌هات برام بگو ». برنامه‌هایی روی تبلت وجود دارد که آن‌ها می‌توانند صدای خود را ضبط کنند و برای دیگران ارسال کنند.

تولید کننده محتوا بودن، برای بچه‌های بزرگ‌تر: برخی از آن‌ها به طور طبیعی دست به قلم می‌شوند، اما کمی تحریکشان کنید. برای این کودکان دیجیتالی کردن می‌تواند فرآیند نوشتن آنان را رشدیافته‌تر و ملموس‌تر کند. داشتن مخاطبان واقعی به کودکان نشان می‌دهد که نگارش مهارت مهمی است و می‌توانند خلاقیتشان را به اشتراک بگذارند و از نظرات مخاطبانشان سود ببرند.

تولید کننده محتوا بودن، برای نوجوانان: آن‌ها می‌توانند ایده‌های جدی را در مورد مسائل یا افراد جالب دور و برشان ارائه بدهند. آن‌ها می‌توانند از ابزار و اپلیکیشن‌های مختلف برای اشتراک‌گذاری این مطالب بهره ببرند.

وقتی چشم‌انداز مدیریتی داشته باشند

برای کودکانی که دوست دارند تلویزیون و فیلم تماشا کنند جالب خواهد بود که وارد کار بشوند.

تولیدکننده محتوا بودن، برای کودکان: آن‌ها دوست دارند که اسباب‌بازی‌های خود را با هم ترکیب کنند و داستانی با حضور شخصیت‌های بازیشان درست کنند که بی‌شباهت به ساخت یک فیلم نیست. برای اشتراک‌گذاری اینچنین داستان‌هایی می‌توانند از شخصیت‌های اسباب‌بازی فیلم بگیرید و با حرکت دادن آنان داستان خود را تعریف کنند.

تولیدکننده محتوا بودن، برای نوجوانان: ممکن است نوجوانان هنوز کانال آپاراتی برای فیلم‌هایی که تهیه می‌کنند نداشته باشند ولی می‌توانید آن‌ها را تشویق به ساخت ویدئوها کنید. ابزار زیادی برای ضبط، ویرایش و اشتراک‌گذاری ویدئو وجود دارد که می‌تواند به آنان کمک کند.

اگر گوشی برای شنیدن دارند

بسیاری از بچه‌ها موسیقی را از زمانی که در رحم مادر هستند دوست دارند. پس زمانی که کوچک هستند انتقال این حس به سمت خلاقیت کار سختی نیست. کوبیدن به قابلمه با قاشق می‌تواند خوب باشد ولی از آن بهتر نرم‌افزارهایی هستند که می‌توانند با آن به طور جدی درگیر موسیقی شوند.

تولید کننده محتوا بودن، برای کودکان: می‌توانند شروع به یادگیری صدای سازها و استفاده آن در موزیک بپردازند و آهنگ‌های این سازها را با هم ترکیب کنند.

تولید کننده محتوا بودن، برای نوجوانان: آن‌ها می‌توانند با نرم‌افزار آهنگ‌های خود را بسازند و صدای خود را روی ضبط کنند و روی آهنگ قرار دهند و در نهایت آن را به اشتراک بگذارند.

با نارتب و سایر مقالات آن در رابطه با حوزه کودک و تکنولوژی همراه باشید.